Biztosítéktábla csere

Biztosítéktábla csere

Szolgáltatás díja 69.000 Ft, amit 2 hét határidővel vállalunk

A régiekkel szemben az új biztosítéktábla dobozok már teljesen zártak, anyaguk lángálló és külsejük is tetszetős, tehát a mai kor ízlésének és az új szabványok igényeinek egyaránt megfelelnek.

Ön kis beruházással óriási kockázatcsökkenést érhet el lakása és értéktárgyai védelmének érdekében.

Igény esetén tovább növelhető biztonsága egy életvédelmi relé, más néven Fi-relé beépítésével, vagy akár villámvédelemmel is. Az ilyen jellegű kiegészítőket ajánlatkéréskor egyeztetjük.

Ne késlekedjen, cseréltesse le a régi, elavult lakáselosztóját, óvja ezzel is otthonát és környezetét.

Hogyan történik a biztosítéktábla csere?

Hogyan történik a biztosítéktábla csere?

Schrack prémium termékek, 2 év teljes körű garanciával

  • A helyszínre érkezéskor minden munkavégzéshez szükséges eszköz nálunk van.
  • A kivitelezés kezdésekor ellenőrizzük az elektromos hálózatot.
  • Lekapcsoljuk a villanyórát, hogy a biztosítéktábla szét és összeszerelése a lehető legrövidebb időt vegye igénybe, ez általában 1,5-2 óra időtartam.
  • Leszereljük a régi kiselosztót, szükség esetén megjelöljük a benne lévő vezetékeket, melyeknek ellenőrizzük az anyagát, keresztmetszetét szigetelését, ezek határozzák meg, hogy hány Amperes kismegszakítókat fogunk beépíteni.
  • Felszereljük az új biztosítéktábla dobozt, melyet általában 4 db tipli befúrásával, csavarral rögzítünk az eredeti helyén. A furatokat speciális akkumulátoros géppel készítjük, ezek alkalmasak panellakások kőkemény betonfalainak furására is.
  • Rögzítést követően kerül beszerelésre a fi relé, a kismegszakítók, fázis, nulla és földelő sínek, melyekbe bekötjük a vezetékeket.
  • A biztosítéktábla készre szerelését követően ismét ellenőrizzük a lakás elektromos hálózatát.
  • Ha minden megfelelően működik, akkor következik az elszámolás, melyet leggyakrabban a helyszínen, készpénzzel fizettetünk ki ügyfeleinkkel. A számlát elektronikus úton állítjuk ki és juttatjuk el önhöz, melyhez minden esetben szükséges számunkra e-mail címét megadnia.
kismegosztó

Mi az a kismegszakító?

A kismegszakítókat sokféleképp nevezzük és ismerjük pld. biztosíték, kisautomata, megszakító, stb.

A kismegszakítók feladata, hogy a lakás vezetékeit ne lehessen túlterhelni, ezek felelnek a túláram és zárlat okozta túlmelegedés ellen. Minden típusú vezetékhez a szabvány által meghatározott értékű kismegszakítót kell beépíteni, ezzel kerülhető el a vezetékek és azok kötéseinek túlmelegedése.

A mai korszerű berendezések túláramvédelmére az olvadóbiztosítékok nem alkalmasak. Ha az ön lakásában olvadóbiztosítékok vannak, akkor haladéktalanul cseréltesse ki biztosítéktábláját!

fi relé

Mi az a fi relé?

A fi relét is sokféleképp nevezzük, például életvédelmi relé, hibaáram-védő relé, áramvédő kapcsoló, angol rövidítése RCD, német rövidítése pedig FI- innen a Magyarországon elterjedt fi relé kifejezés.

A fi relé kizárólag életvédelmi funkciót tölt be, ezért kötelező a beépítése. Egy áramütés 70 milliamper erősségtől képes halálos sérülést okozni, és a fi relének az a feladata, hogy 30 milliampernél nagyobb áram ne folyhasson keresztül a fogyasztón. Az elrettentő példa, amikor a kíváncsi kisgyermek egy drótot dug a konnektorba, akkor a fi relé leold, mielőtt őt halálos áramütés érné!

Hívás most!
FEL